מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

ביקורת פנימית ודיני נגישות

ביקורת פנימית

הפירמה מייצגת אישים וגופים מבוקרים בהליכי ביקורת. בין ביקורת פנימית ובין ביקורת ממלכתית של מבקר המדינה. לפירמה ניסיון בליווי גופים מבוקרים בפעילותם הרגילה בתחומים שבהם עתידה לעסוק הביקורת וכן במתן תשובות לטיוטות ביקורת של הגורם המבקר (מבקר המדינה, משרד הפנים משרדי רו"ח וכיוצא באלה).

דיני נגישות

בשנים האחרונות הוספו לספר החוקים דינים רבים בתחום הנגישות לאנשים עם מוגבלויות. כיום מוטלות על עסקים פרטיים, רשויות המדינה, רשויות מקומיות, מקומות ציבוריים וגופים פרטיים חובות הנגשה רבות. לצד חובות אלה מוטלות סנקציות אזרחיות ולעיתים גם פליליות.

הפירמה מלווה רשויות מקומיות, גופים ציבוריים ופרטיים בתחום הנגישות וצברה ניסיון בתחום זה. במסגרת זו, נבחרה הפירמה על ידי משרד האוצר ללוות את מינהלת הנגישות הממשלתית שאמונה על הנגשתם של כל נכסי הממשלה. כךמשרדנו נדרש לגיבוש חוות דעת עקרוניות עליהן נסמכת הממשלה.

בנוסף אנו מייצגים נתבעים ורשויות בתביעות ייצוגיות אשר הוגשו כנגדן בטענה לאי מילוי חובותיהן על פי דין לרבות: אי פרסום הסדרי הנגישות באתר, אי הנגשת תחנות אוטובוסים, אי מתן חנייה בחינם לנכים והפרה של תקנות נגישות השירות.

בנוסף, הפירמה נבחרה על ידי איגוד המנכ"לים ובשם כ-60 מנכ"לים ברשויות המקומיות להגיש עתירה לבית המשפט העליון בדרישה לחייב את המדינה לתקצב את עלות התאמות הנגישות ולהורות על הקפאת הסנקציות הפליליות כנגד נושאי משרה ברשויות, עד לקבלת המימון.

ביקורת פנימית ודיני נגישות