תאגידים

מחלקת התאגידים של המשרד עוסקת במתן ייעוץ משפטי וליווי מסור בהקמתן והתנהלותן על כל היבטיהן של תאגידים עירוניים, חברות פרטיות ועמותות. לצד הליווי השוטף בפעילותם היומיומית של תאגידים אלו, מטפלת המחלקה בעסקאות מיוחדות ובכלל זה תהליכי מיזוג, הטמעת שיטות מכרז מתקדמות (לרבות PFI, BOT, RFI ואחרות) וכן הדרכת תאגידים עירוניים במסגרת שיתופי פעולה או פירוק מרצון. המחלקה מלווה פירוקים של חברות לאורך כל דרכם, וזוכה להצלחה רבה בהיבט זה.

משרד שרקון, בן עמי, אשר ושות' הינו אחד המשרדים המוכרים והבולטים ביותר בתחום התאגידים הציבוריים, והוא מטפל ביסודיות רבה בענייניהם של תאגידים אלו. לקוחותיהם של המשרד בתחום זה מגיעים משתי קטגוריות שונות-

(i)חברות כלכליות ותאגידים עירוניים

המחלקה מעניקה ייעוץ משפטי שוטף לתאגידים עירוניים וציבוריים בכל תחומי המשפט. כמו כן, מתמחה המחלקה בליווי תאגידים עירוניים לאורך תהליך הקמתם, בביצוע עסקאות ופרויקטים, בתהליכי ביקורת שונים, בהסבת תאגיד למעמד תאגיד עירוני אל מול משרד הפנים, הסכמים ומכרזים ועוד. בין לקוחות המשרד ניתן למצוא עשרות תאגידים עירוניים וחברות כלכליות.

(ii)עמותות ומלכ"רים

המשרד מספק ליווי ותמיכה בתחום המשפט הציבורי, האזרחי ובתחום דיני העבודה לחברות לתועלת הציבור ולמוסדות ללא כוונת רווח במהלך התנהלותם היומיומית השוטפת. המשרד מעניק מענה מקיף לצרכיהם של מוסדות אלו, ומטפל בין היתר בעריכת חוזים ומכרזים, הכנת חוות דעת מקצועיות, ייצוג בפני רשם העמותות ורשויות מנהליות אחרות, ניסוח הסכמי עבודה ועוד.

כמו כן, במסגרת הטיפול המקיף ללקוחותיה, מלווה המחלקה תהליכי ייסוד עמותות, ביקורות עומק המבוצעות על ידי רשם העמותות, וביקורות שונות אחרות, וכן ייצגו בנושאי פירוקים מרצון של עמותות, הכנת הסכמי תרומה, מיזוג עמותות, ביצוע שינוי תקנון ומטרות ועוד.